поцинкована жица

Краток опис:

Поцинкувана жица производителот ФОБ Цена: US $ 450 - 650 / Тон Мин.нарачката Количина: 10 тони / Тон Сертификат: ISO 9001: 2002 Port: Тјан Џин PORT на плаќање: ТТ 30%, LC по видување Бренд име: Jinnuo Опис на производот: поцинкувана жица е направен од висок квалитет на ниска употреба на јаглерод жица Q195, преку жица цртеж, жица поцинковане и други процеси. Врз основа на слој на цинк е различно, тоа може да се divied во Електро поцинкована жица и топло поцинкувани жица Карактеристика: со супер корозија resistan ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  G alvanized производител на жица

  ФОБ Цена: US $ 450 - 650 / Тон

  Мин.нарачката Количина: 10 тони / Тон

  Сертификат: ISO 9001: 2002

  Порт: Тјан Џин PORT

  Начин на плаќање: ТТ 30%, LC по видување

  Името на брендот: Jinnuo

   

  Опис на производот:
  Поцинкована жица е направен од висок квалитет на ниска употреба на јаглерод жица Q195, преку жица цртеж, жица поцинковане и други процеси. Врз основа на слој на цинк е различно, тоа може да се divied во Електро поцинкована жица и топло поцинкувани жица
  Карактеристики :

  со супер отпорност на корозија, зацврсти и строен цинк слој, лизгава површина, добар квалитет, shinning осветленост, добро распоредени цинк слој

  Производство проце ss :

  Челични шипки серпентина - Жица цртеж - Жица Annealing-'рѓа Removing- киселина Washing- Boiling- Drying- Цинк јадење- Жица Свитканост.

  апликации :

  Тоа е нашироко се користи како им жица за изградба, а исто така се користи за да weavy сите видови на жица решетката, и правење други уметнички производи.

  Главно Спецификација:

  мерач BWG SWG
  8 4.2mm 4.0mm
  10 3.4mm 3.2mm
  12 2.76mm 2.65mm
  14 2.1mm 2.0mm
  16 1.65mm 1.62mm
  18 1.25mm 1.22mm
  20 0.91mm 0.9mm
  21 0.81mm 0.81mm
  22 0.71mm 0.71mm
  23 0.63mm 0.61mm
  24 0.56mm 0.56mm
  25 0.5mm 0.5mm

  dsfdg


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!